Horslyx lakukivid – miks nad nii populaarsed on?

Horslyx blogi
Horslyx lakukivid Hobukeskuses püramiid

Horslyx valik Hobukeskuses

Horslyx lakukivide koostis

Horslyx lakukivid ei sisalda keemilisi tugevdajaid, säilitusaineid ega kunstlikke värvaineid. Igas Horslyx’is on koostises nn antioksüdantide pakett, mis toetab hobuse immuunsüsteemi. Kõik maitsed põhinevad originaal Horslyx’il, kuid lisanditega saab toitainete vajadusi suunata täpsemaks. Näiteks roheline Horslyx toetab hingamist, roosa seedimist ning punane liigeseid.

  • Horslyx Original (sinine) – linaseemne õli, biotiin, B vitamiin, valgud
  • Horslyx Mint (helesinine) – piparmündiõli, linaseemneõli, valgud, antioksüdandid
  • Horslyx Garlic (kollane) – küüslauk, linaseemneõli, antioksüdandid
  • Horslyx Mobility (punane) – glükosamiin, MSM, omega 3 õlid, antioksüdandid
  • Horslyx Respiratory (roheline) – mentool, eukalüpt, aniis, antioksüdandid, C vitamiin
  • Horslyx Pro Digest (roosa) – libejalaka puukoor, merevetikad, probiootiline pärm, antioksüdandid, õun
Horslyx valmistamine

Horslyx’i tehas Inglismaal

Kuidas Horslyx’i valmistatakse?

Horslyx toiteväärtuslikud maiused on lakukivi vormi saadud niiskuse vähendamise teel. Vee protsent on viidud isegi alla 5%, mis tähendab, et maksad reaalse toote, mitte vee eest. Võrdluseks – enamikel sarnastel lakukividel on vee protsent u 20%. Horslyx lakukivid on ilmastikukindlad. Võid seda vabalt hoida ka vihma või päikese käes – ära muretse, see ei lahustu ega sula. Horslyx pehmeneb hobuse kehatemperatuuril, mis tagab selle hea ja täieliku seedimise. Lakukivi on kontsentreeritud, mis tähendab, et juba väikestest kogustest saab kätte vajaliku vitamiinide ja mineraalide normi.

Horslyx koplis

Horslyx 15 kg lakukivi hoidja

Kui palju Horslyx’i sööta?

Horslyx lakukivid on mõeldud kõikidele hobustele hoolimata vanusest, tõust ja treeningkoormusest. Vastunäidustusi Horslyxi söötmiseks ei ole – see sobib ideaalselt ka laminiiti põdevatele hobusele. Keskmine soovituslik kogus on 200 – 300 g hobuse kohta päevas. Üldjuhul saavad hobused oma vitamiinivajaduse kalkulatsiooniga ise hakkama ning lakukivi võib olla ees boksis või koplis. Selle tarbeks on olemas ka spetsiaalsed Horslyxi hoidjad 5 kg ja 15 kg lakukivide jaoks, mida saad hiljem ka teiste soolade hoidmiseks kasutada. 650 g lakukivid on mõeldud käest söötmiseks. Täiendavat infot söötmise kohta leiad Horslyx’i kodulehelt.

Horlsyx painutamine

Painutusharjutus Horslyx’iga

Nipinurk

Ja nüüd kõige põnevama osa juurde! Lisaks sellele, et Horslyx on maitsev preemia ning hea vitamiinide allikas, on see ka praktiline abimees mõningatel protseduuridel. Kasuta seda hobuse tähelepanu kõrvale juhtimiseks stressi tekitavate tegevuste ajal – näiteks sepa visiidil või pügamisel. Nii seostab hobune selle esmapilgul ebameeldiva tegevuse hoopis positiivse Horslyx-preemiaga ning järgmine kord võib-olla sepp või pügamismasin nii hirmus ei tundugi. Selleks sobivad suurepäraselt Horslyx 650 g mini lakukivid. Vaata ka videot siit, kuidas üks vapper suksu Horslyxi abiga pügatud sai.

Ka treilerihirmu saab leevendada Horslyx’iga. Anna oma hobusele maitsvast maiusest aimu ning nüüd tuleb vaid oodata, kas otsus langeb treileri või Horslyxi kasuks. Paljudel juhtudel on Horslyx lakukivid teinud treilerile 1-0 ära.

Horslyxi kaasabil saad sooritada ka kergemaid painutusharjutusi. Painutama peaksid kindlasti soojade lihastega – kasvõi peale väikest jalutuskäiku. Eriti hea oleks, kui uuriksid spetsiaalseid harjutusi oma hobuse massöörilt või füsioterapeudilt, kuid lihtsamad harjutused on toonud Horslyx välja oma Youtube kanalil.

LAOS