Kaska suuruse valimine ja erinevad reguleerimissüsteemid

Kaska reguleerimine

Pea suuruse täpne mõõtmine

Et saada teada oma pea täpne suurus, siis saab selleks kasutada mõõdulinti. Mõõdulindiga tuleb mõõta kõrvade ülemisest servast otsaesise keskele. See lahendus sobib väga hästi neile, kes erinevaid kiivreid meie kauplusesse proovima ei jõua ja soovivad tellimuse vormistada veebipoes. On tõsi, et vahel võib tunduda erinevate tootjate sama suuruse väga erinev. Ühe firma kiiver tundub justkui väga hästi sobivat, teine tundub samas väike. Siin võib rolli mängida kiivrite ja pea kuju erinevus. Kaska võib tunduda peas väiksem, kui see on kitsama kujuga, aga sinu pea on hoopis ovaalne. Kaska peaks peas olema nii, et pead raputades ja veidi ettepoole kallutades see lahtiste rihmadega ära ei tule. 

Kaska blogi

Kui kaska on liiga väike

Peale selle, et väikese kaskaga on kindlasti ebamugav ja pea võib trenni järgselt valutama hakata, jääb sul kaitseta ka kukal ja tekib õhuruum pealae ja kiivri vahele. Õhuruum, tähendab, et surve pealaele ei jaotu ühtlaselt ning kukkudes lõppeb see väga valusalt.

Kui kaska on liiga suur

Liiga suur kaska hakkab sul trennis silmade peale või kuklasse vajuma ning kukkudes võib see üldse peast ära tulla. Kõrge patsi tegemine kuklasse ei ole lahendus, mis kaskat paigal hoiaks, vaid nii tekitab see juurde veel ühe ebaühtlase survepunkti.

Kiivrite reguleerimissüsteemid

Tänapäeval on enamik kiivreid mingil moel reguleeritavad. See võib olla tagant “reguleerimisrattaga” reguleeritav kiiver, vahetatavate sisudega või hoopis õhu pumpamisega muudetav kiiver. On arusaadav, et kasvavale lapsele ei soovi sa iga aasta uut kiivrit osta (kui selleks vajadust ei ole, näiteks suurem kukkumine hobuse seljast).

Reguleerimisrattaga reguleeritava kiivri eelis on see, et saad ümbermõõtu väga hästi parajaks keerata. Seda eriti siis, kui teisi kaskasid proovides tundub, et üks  suurus on natuke suur ja teine liiga väike. Tavaliselt on sellisel viisil reguleeritav kaska muudetav kolme suuruse võrra. Suurusevahemik, ei saa olla liiga suur, sest muutub ka kaska korpuse suurus ja sügavus. Vastasel juhul istuksid pisema peaümbermõõduga lapsel suured kaskad peas nagu “seenekübarad” ning kaska oleks silmade peal. Kuna reguleerimisosa on valmistatud plastikust, siis on vahel kardetud, et see võib lihtsasti katki minna ning suurust ei saagi reguleerida. Sellised juhtumid esinevad pigem väga harva ning tegu võib olla lihtsalt defektiga.

Kaska Equitheme Glint Lame kataloog

Equi-Theme tagant reguleeritav kaska Glint Lame

Equit’M kaska Elegance vahetatavate voodritega kaska

Muudetava sisuga on kõik Kep Italia ning Equi-Theme Insert ja Elegance seeria kaskad. Voodrid on erineva paksusega (polsterdusega), s.t mida väiksem suurus, seda paksem vooder. Insert mudelite puhul on kaskal kolm korpuse suurust, millest iga ühega on kaasas kolm erineva mõõduga voodrit.

Kep Italia ja Elegance seeria kiivritel on kaks korpuse suurust, millele saab juurde osta erinevate suurustega voodreid. Kusjuures Kep Italia pakub voodreid ka kahe erineva kujuga. Neil on ovaalsed voodrid, mis on tüüpilised eurooplastele ning kitsad voodrid, mis on tüüpilised põhja-ameeriklastele ja kanadalastele.

Niisiis ei ole ka seda tüüpi kaskade puhul muret, et pea ümbermõõdu kasvades pead sa kohe uue kaska ostma.

Kaska Equitheme Pro Series Hybrid Rose Gold kataloog

Equi-Theme kaskad Hybrid ja Glint

On ka ühe erilise tehnoloogiaga kaskad – Equit’M Air. Need kiivrid on reguleeritavad pisikese õhkpumbaga, mis asub kaska tagaosas. Kaska sees on kolm õhkpatja ning kui pea surve kaskale on liialt suur, siis võtab kiiver ise õige suuruse.

Muidugi on ka olemas kiivreid, mis ei olegi reguleeritavad, kuid kuna reguleerimissüsteemidega kiivrite nõudlus on ajaga üha suurenenud, siis on uuemad kaskad pigem muudetava suurusega. Täiskasvanu pea enam nii muutlik ei ole ning ühe mõõduga kaskad ei ole probleemiks. Siiski võib vooder pika kandmise järel natuke avaramaks muutuda.

Sobiva kiivri leidmiseks ongi kõige õigem lahendus proovimine, proovimine ja veelkord proovimine. Kui sa Hobukeskuse kauplusesse laia kaskade valikuga tutvuma tulla ei saa, siis saadame ja vahetame kiivreid turvalistes pakendites ka postiga🙂

Equit’M õhuga reguleeritav kaska Air