Proovi Hobukeskuse sadulavalikut koos professionaalse sadulapassijaga

Kes on Kati Moses?

Sadulaotsingu teekonnal abistab sind sadulapassija ja sadulsepp Kati Moses. Pikaajalise kogemusega ratsutajana ja õppinud sadulapassijana mõistab ta väga hästi, kuidas õige sadul mõjutab nii hobuse kui ka ratsaniku sportlikku võimekust ja heaolu.
“Sadulapassimisega ajendas mind alustama isiklik kogemus, mis näitas kui oluline ja samas keeruline võib olla õige sadula leidmine.”

Erialased õpingud on ta läbinud Master Saddle Fitter Academy´s, Dr Gerry van Oossaneni juhendamisel, omandanud lisaks MSFC sertifikaadi (Master Saddle Fitting Consultants) ning õppinud sadulsepa tööd üle 40 aastase kogemusega Chris Taylori käe all Inglismaal. Nendesse kättesse võid oma hobuse ja sadula usaldada!

Kuidas teenus töötab?

Kui oled sadulaotsingul ning sulle on jäänud silma mõni sadul Hobukeskuse valikust, siis anna meile oma soovist teada. Me tellime soovitud sadulad kauplusesse ning aitame kokku leppida sobiva aja sadulapassijaga kohtumiseks. Enamik sadulate tarneaeg on kuni 10 päeva, kuid populaarsemad mudelid on meil enamasti kaupluses kohe olemas.

Palju maksab?

Sadulapassimise teenus maksab 30€ ning see sisaldab hobuse liikumise, selja konditsiooni, sadula seisukorra ja sadula sobivuse ülevaatust. Ülevaatuse käigus on sul võimalik proovida soovitud sadulaid. Kui Sinu hobusele ükski sadul siiski ei sobi, siis ära muretse, sest sadula ostu kohustust sellega kohe ei kaasne. Tallinnast kaugemal kui 30 km asuvatesse tallidesse lisandub ka transpordikulu 0,5 €/km, kuid kui tallis on soovijaid rohkem, saad kütusekulu sõpradega ära jagada.

Kuna kõik sadulad vajavad ühel hetkel toppimist või hobuse järgi kohandamist, siis saad need tööd sooritada samuti Kati juures. Sadulsepa tööde hind varieerub 45 € – 125 €. Hind sõltub tööde mahust.

Milliseid sadulaid proovida saab?

John Whitaker sadulad – Whitakeri sadulad on valminud parimast Euroopas leiduvast nahast, mis on hinnatud oma pehmuse ja vastupidavuse poolest. Naha kvaliteedis ollakse väga nõudlikud ning seetõttu pakub Whitaker kõikidele nahkosadele 2 aastast garantiid. Lisaks on eluaegne garantii sadula raamile. Valikus on nii vahetatavate kaartega kui ka painutatavad mudelid. Meie kindel lemmik!

Wintec ja Bates sadulad – Wintec on maailmas number üks sünteetiliste sadulate tootja. Wintec kasutab innovaatilisi materjale ja panevad suurt rõhku tootearendusele. Bates on rahvusvahelise tuntusesega tootja, mis erineb teistest just selle poolest, et nende sadulaid on väga kerge hobusele sobima saada. Neid sadulaid saab lihtsalt kohandada vahetatavate esikaartega ja Easy-Change tõstvate patjadega. Mõlemale brändile on loonud oma mudeli isegi olümpiavõitja Isabell Werth, kes sama sadulaga viis Saksamaa olümpiale.

Eric Thomas sadulad – Eric Thomas on prantsuse päritolu hinnatud nahktoodete valmistaja ning sadulaid leidub erinevates hinnaklassides.

Norton sadulad – Norton valmistab sünteetilisest nahast sadulaid, mis on hästi populaarsed soodsat hinnaklassi sihtivate klientide seas. Uudistootena on sel aastal välja tulnud Norton Pro seeria sadulad, mis on pea sama pehmed ja vastupidavad kui nahast sadulad.