10 kingiideed ratsutajale, millega sa kindlasti mööda ei pane!

1. Kootud peapaelad

Kui tänavapildis kohtab peapaelu veidi harvemini, siis ratsutajate seas on need tohutult populaarsed! Peapaela kantakse jahedamal ajal vaat et iga ilmaga – loomulikult siis, kui parasjagu kiivrit peas ei pea olema. Enamus peapaeladel on seespool ka mõnus ja paks fliisvooder, mis peab hästi tuult.
Ja kui nüüd mõtled, et võtad vardad kätte ja meisterdad ise armsa kingituse, siis seekord soovitame mõni muu käsitööprojekt ette võtta. Ratsutajate peapaeladel on ees brändi nimi, mida kantakse uhksuega. Eriti populaarsed on Hobukeskuses kõik Fair Play peapaelad.
(Hinnaklass 7.50€ – 32€)

Fair Play peapael Glossy

Hippo Tonic 3 kg maiuseämber

2. Maiused hobustele

Ratsutaja on õnnelik, kui tama hobune on õnnelik! Kingituse saaja rõõmustab hobusele mõeldud kommikoti üle sama palju nagu oleks see talle endale toodud. Maiustuste tervislikkuse üle ei pea sa aga muretsema, sest hobuste kommid on üldjuhul valmistatud teraviljast, kuivatatud puuviljadest ja juurviljadest.
(Hinnaklass 1.50€ – 34.50€)

Fair Playl on suur valik kindaid

3. Ratsutamiskindad

Korralike kinnaste üle rõõmustab igaüks, sest see on oluline osa ratsutaja varustusest. Tõsisele sportlasele on parim valik kindlasti Roeckl brändi kindad. Need on veidi kõrgemast hinnaklassist, kuid käes nii mugavad, et peaaegu ei saa arugi, et ratsutad kinnastega. Kõige populaarsemad kinnaste suurused on 7 ja 7,5 ning tähtedega märgistatud suuruste puhul S ja M. Kui otsid kindaid lapsele, siis vali laste mudeleid vanuse järgi või väiksemad täiskasvanute kindad. Külmal ajal soovitame teha valik talvekinnaste hulgast ja neid on Hobukeskuses küllaldaselt.
(Hinnaklass 7.40€ – 59.90€)

4. Jump Your Hair juuste- ja lakahooldustooted

Jump Your Hair tootesari on geniaalne leiutis ja selle aasta suur hitt, sest sobib samaaegselt kasutamiseks nii inimestel kui ka hobustel. Tooted sisaldavad enam kui 90% ulatuses naturaalseid koostisosi ning kombineerivad endas keratiini ja biotiini superomadused. Keratiin on väga oluline inimese juustele ja biotiin jällegi hobuse karvale. Tootesarjas on erinevad šampoonid, palsam, juukseõli, pusahari ja kaunis kinkekomplekt. Vaata siit ka videot Jump Your Hair kohta.
(Hinnaklass 9.99€ – 50.90€)

Jump Your Hair kinkekomplekt

Fair Play põlvikud Odas

5. Põlvikud

Kui kingieelarve on väikesem või otsid suuremale kingile lisa, siis oleks hea valik paar põlvikuid. Ratsutajad kannavad just pikki põlvikuid, mitte sokke, sest need tõmmatakse ratsapükste peale. Pealegi on teada tuntud fakt, et pesumasin sööb pooled põlvikud lihtsalt ära ja neid ei ole kunagi piisavalt! Talvel on populaarsed meriino villaga soojad põlvikud. Jalanumbreid on enamasti kolmes vahemikus ja seda suurust oskad ikka ennustada.
(Hinnaklass 4.90€ – 19.95€)

Penelope Leprevost kott ratsavarustusele

6. Kotid

Ratsutajad on hullud oma varustuse järele ja seepärast vajavad ka palju erinevaid kotte, kuhu väärtuslik varandus hoiustada. Kiivrikott, tekkide kott, seljakott, spordikott, lihtsalt hobuse pildiga kott – need kõik leiavad alati oma otstarbe. Paljud kotid on funktsionaalsete ja erinevas suuruses taskutega, mis ongi just see, mis on ratsutajatele oluline. Kui kingi saaja käib tihti võistlustel, siis ta oskab kindlasti hinnata ka saapakotti. Pea kõigil on aga vaja hooldusvahendite kotti, kuhu panna oma hobuse harjad.
(Hinnaklass 7.90€ – 64.90€)

7. Harjad

Enne ja pärast igat trenni tuleb hobust puhastada ja üks toon-toonis harjakomplekt teeb kammimise rõõmsaks. Kingituseks võib valida valmis harjade komplekti või siis saad selle ka ise kokku panna. Komplektis peaks olema kabjakonks kapjade puhastamiseks, plastikhari tugevama mustuse lahtihõõrumiseks, lakahari saba ja laka lahti kammimiseks, kehahari tolmu maha pühkimiseks ja tugevamate harjastega hari jalgade puhastamiseks. Võime saladuskatte all öelda, et vajalike või ka lihtsalt ilusate ja toredate harjade nimekiri on lõputu, kuid just nende viie harjaga saab töö tehtud.
(Hinnaklass 1.50€ – 58.50€)

Luksuslikud kehaharjad firmalt Haas

8. Nahahooldusvahendid

Väga suur osa ratsavarustusest on valmistatud ehtsast nahast ja vajab korralikku hooldust. Ratsasaapad, valjad, sadul, abivahendid – kõiki neid puhastatake nahahooldusvahenditega. Esimese sammuna tuleks kasutada nahaseepi, et puhastada nahk higist ja porist ning seejärel toidetakse nahka vajadusel palsami või nahaõliga. Mõned tooted on juba 2-in-1 ehk kaks ühes ja piisab vaid ühest vahendist. Ja millegipärast on nii, et isegi kui kingi saaja ei ole võib olla kodus esmaklassiline puhtuse hoidja, siis tallis võib ta kindlasti tundide kaupa oma varustuse eest hoolt kanda.
(Hinnaklass 2.50€ – 42.50€)

 

NAF Quick Clean on populaarne sprei-seep

Hobukeskuse kinkekaart aitab unistused teoks teha

9. Hobukeskuse kinkekaart

Ja kui sul ikka ei ole head ideed või tahad panuse anda suurema unistuse täitmiseks, siis vali Hobukeskuse kinkekaart. Tulevane kinkekaardi omanik saab tulla Hobukeskuse kauplusesse kinki valima või kasutada kinkekaarti hoopis meie veebipoes. Hobukeskuse kinkekaardid on nii füüsilised (20€, 30€, 50€, 100€) kui ka elektroonilised (10€, 20€, 25€, 30€, 50€, 100€). Füüsilist kinkekaarti saad tulla ostma kauplusesse või tellida pakiautomaati 2-päevase tarneajaga. Elektroonilise kinkekaardi saadame sulle ühe tööpäeva jooksul meilile ning saad selle kas ise välja printida või edastada sünnipäevalapsele elektrooniliselt.

10. Muud kingitused

Teglikult on meil veel väga palju ideid! Ja et sul oleks lihtsam vajalikku üles leida, oleme Hobukeskuse veebipoodi kokku pannud spetsiaalse “Kingituste” kategooria.
Valikus on nt mütsid, hobustega võtmehoidjad, kruusid ja palju põnevaid aksessuaare.

Kui vajad abi, siis võta julgesti ühendust Hobukeskuse klienditeenindusega info@hobukeskus.ee või telefonil +372 56 702 002
Suurusega eksimise pärast ei pea muretsema, sest Hobukeskuses saab tooteid vahetada või tagastada 14 päeva jooksul.

Hobuse peaga nagi