Asume võitlusse talvekarvaga

Kohe, kui ilmad veidi soojemaks lähevad, hakkavad hobused suures koguses karva ajama. Ei loe ka see, kui oled oma hobuse talvel klipperiga ära püganud – kevadel ilmub ei tea kust suur kogus lahtist karva, mis ajab hobuse sügelema ja jääb tüütult igale poole varustuse külge kinni. Et enda ja hobuse elu lihtsamaks teha, siis soeta Hobukeskusest üks neist nutikatest harjadest, millega lahtist karva eemaldada. Kõigi nende abivahendite eesmärk on kiiresti lahtisest karvast vabaneda.

Kummihari

Kummihari

Kõige tavalisem ümmargune kummihari on paljudel nii kui nii aastaringi kasutusel, sest see on hea abimees ka tugevama mustuse lahti hõõrumiseks. Kummiharjaga pääsed igale poole kergesti ligi ning vajadusel saad seda kiiresti vee all pesta. Miinuseks on aga see, et harja vahed lähevad väga ruttu karvu täis ja pead need välja koputama. 
 
Puhastuskarg

Puhastuskärg

Vähem tuntud abivahend, mis on täiesti looduslik. Puhastuskärg näeb välja nagu väike kivist blokike ja kasutamisega kulub aina väiksemaks. Kuna materjal on kare, siis on selle abil lihtne karva eemaldada. Puhastuskärge kasutatakse ka heledatelt hobustelt kollaste plekkide „kustutamiseks“. See on ühtlasi ka üks soodsamaid karvaeemaldajaid. 
 
Borstiq metallkraas

Borstiq metallkraas

See on tõeline klassika! Need ratsutajad, kes alustasid hobustega tegelemist paarkümmend aastat tagasi, kasutasidki igapäevaselt ainult sellist kraasi. Borstiq tugev metallkraas eemdaldab kergesti kogu tugeva mustuse ja lahtise karva. Sellist tüüpi metallkraasi on hea kasutada ka teiste harjade puhastamiseks.

Ümmargune metallkraas

Metallist kraase on Hobukeskuse valikus igale maitsele. Ümmarguste metallringidega on mõnus hobust sügada ja kuna kraas paindub veidi, siis ei pea kartma, et hobusele viga teed. Metallist kraasidega ei ole aga eriti mugav puhastada jalgu, sest hobustele ei meeldi, kui sellega vastu konte tõmmata. Samuti kasuta näo jaoks pigem pehmet näoharja.

Anti Shedding kindad

Hobukeskuse vaieldamatu lemmik! Hobuse meelest toimub hoopis mõnus sügamine ja põrandale tekkib nagu muuseas suur kuhi lahtist karva. Anti Shedding kinnaste peopesades on tihedalt kummimummud ning need ergutavad suurepäraselt hobuse vereringet. See on aastaringselt väga kasulik enne iga treeningut.

.

Smart hari blogi

Smart hari

Väiksemõõdulise ja käepärase Smart harjaga on mugav puhastada kogu hobust ning ühtlasi ka valtrapi küljest lahtine karv lahti hõõruda. Smart harju on igal brändil, kuid meie eelistus on Fair Play oma. Tihedate harjadega saad palju karva lahti, kuid harja pead tihti piikide vahelt puhastama.

.

Metallist higikaabits

Metallist higikaabits

Metallist higikaabitsat tuntakse tavaliselt rohkem abivahendina, millega peale pesu hobune veest kuivaks tõmmata. Higikaabitsa üks pool on aga sakiline ja sellega saab efektiivselt lahtist karva eemaldada. Sellist tüüpi karvaeemaldajaga saab näiteks kiiresti hobuse laudjaid puhastada kuna saad selle täpselt hobuse kuju järgi painutada.
 
Hairmaster blogi

Hairmaster

Imperial Riding Hairmaster on uut tüüpi karvaeemaldaja, mida paljud veel ehk proovida ei ole jõudnud. Tihedate piikide vahele jääb korraga palju karva. Stimuleerib vereringet ja tänu sellele ka uue karva kasvu.  Analoogilisi karvaeemaldjaid on ka meie teiste brändide valikus. Kogu hobuse kraasimine võib võtta päris palju aega, aga tulemus on seda väärt.
Wahl klipper blogi

Pügajad

Kui sa soovid eriti kiiresti karvaajamise probleemidest vabaneda, siis võid vabalt hobuse vastu kevadet (uuesti) ära pügada. Hobukeskuse valikus on nüüd ka stiilsed Wahl klipperid ning uus lemmik väike viimistlusmasin. Kui oled juba mõned korrad harjutanud, siis kogu hobuse pügamine võtab umbes 2 tundi aega.

NIPP: Karvaajamise ajal on kasulik hobune korralikult ära pesta.  Talvel, kui pesemist on harvem ja hobused on enamasti soojade tekkide sees, siis koguneb naha pinnale kõõma ja tolmu. Koos lahtise karvaga ajab kõõm hobuse sügelema. Hobukeskuse lemmikšampoon on hetkel
NAFi Pimp My Pony, mis lõhnab nagu roosa unelm.

Lahtise karva eemaldaja blogi

NIPP: Hobuse karvu on tekkide ja valtrappide küljest üpriski tüütu kätte saada. Proovi puhastmist kummiharja, Smart harja või siis spetsiaalse lahtise karva eemaldajaga. Kindlasti tee tekid ja valtrapid karvadest puhtaks enne pesumasinasse panemist, sest muidu võib masin kiiresti umbe minna.

Sobilik ka lemmikloomadele

Kui sul on lisaks kodus lemmiklooma karvadega mure, siis enamus neist harjadest sobib samuti kasutamiseks koera ja kassi peal. Oleme läbi testinud palju tooteid ja ka siin kategoorias on lemmikuks Hippo Tonic Anti Shedding kindad. 
Auto puhastamisel saab aga koera karvu mattidelt hästi kätte kummiharjaga

Hippo Tonic puhastuskindad Anti-Shedding

18.50 

Toote saadavus kaupluses: Tellimisel 7-14 päeva Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: ,
Loe edasi

Fair Play smart hari

3.50 

Toote saadavus kaupluses: Kollane; Heleroheline; Helesinine; Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: ,
Loe edasi

Imperial Riding lahtise karva eemaldaja Hairmaster

14.90 

Toote saadavus kaupluses: Tellimisel 7-14 päeva Tootekood: - Kategooriad: , Silt:
Loe edasi

NAF šampoon Pimp My Pony

16.50 

Tootekood: 721125050 Kategooria: Silt:
Loe edasi

Imperial Riding puhastuskärg

6.50 

Tootekood: BO96500000-100-1SIZE Kategooria: Silt:
Loe edasi

Hippotonic kraas Glitter

6.90 

Toote saadavus kaupluses: Tellimisel 7-14 päeva Tootekood: - Kategooria: Sildid: ,
Loe edasi

Borstiq kraas

18.50 

Toote saadavus kaupluses: Tellimisel 7-14 päeva Tootekood: - Kategooria: Sildid: ,
Loe edasi

Wahl juhtmevaba viimistlusklipper Adore

129.00 

Tootekood: 350440 Kategooria: Silt:
Loe edasi
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe privaatsuspoliitikaga