Erreplus õpetab – kuidas on õige sadulat hooldada?

Uurisime Erreplus sadulameistrilt, kuidas nemad soovitavad sadulate eest hoolitseda. Kui sa oled oma hobusele soetanud premium-klassi sadula, siis kindlasti õpi ära ka õige puhastamine. Võib vist tõesti öelda, et mida soodsam ja robustsem on nahk, seda rohkem eksimusi võid teha varustuse eest hoolitsemisel. Hinnalisem varustus on aga valmistatud nahast, mida on mugavam kasutada, kuid vajab kindlasti korraliku hoolt.

Erreplus Saddlery kasutab sadulate tootmisel parimat Itaalia päritolu pullinahka ning seda töödeldakse spetsiaalse värviga, mis toob välja naha loomuliku struktuuri. Kuigi nahk on kasutusel kahekordsena on see tegelikult vaid 3,3 mm paksune. Erreplusi sadulate hooldamiseks soovitatakse kasutada vaid nende enda nahahooldussarja, kuid need tooted sobivad hästi ka teiste ehtsast nahast sadulate või muude nahktoodete korras hoidmiseks.

IGAPÄEVANE HOOLDUS

Kas teadsid, et sadulat peaks tegelikult hooldama peale igat trenni? Aga tead sa kedagi, kes seda tõesti teeks?

Minimaalselt peaksid igapäevaselt sadula üle tõmbama puhta niiske švammiga ja seejärel õrnalt kuivatama puuvillase rätikuga. Kui sa lased higil ja mustusel kuivada sadula peale, siis see teeb edaspidise hoolduse palju raskemaks.

Lisaks sadulatele, saavad hooldamatuse tõttu kõige rohkem kannatada ka valjad ja ratsasaapad.

Erreplus sadul

Erreplus sadulad on valmistatud parimast Itaalia päritolu nahast.

Hallitusega kaetud sadul

Selline näeb välja sadul, mis on kaua hooldamata ja kaetud hallitusega.

miks SeDA VAJA ON?

Ehtsast nahast ratsavarustuse kõige suuremaks vaenlaseks on hobuse higi, mis tegelikult on söövitava toimega. Kindlasti oled inimestele mõeldud nahahooldusreklaamidest kuulnud pH tasemest – see tähendab, et otsitakse tasakaalu, mille juures on nahk elujõuline ja kannatab rohkem välja keskkonnast tulenevaid faktoreid. Täpselt sama on ka sadula hooldamisel: higi ja mustus viivad sadula naha tasakaalust välja ning see võib murenema hakata. Pikemat aega hooldamata sadul kattub aga lausa hallitusega.

Erreplus on välja töötanud spetsiaalse nahapuhastusvahu, mis taastab naha õige pH taseme ning aitab säilitada ka sadula värvi.

ERREPLUS NAHAPUHASTUSVAHT

Seega, hakka nüüd tubliks ning hoolda sadulat peale igat trenni nahapuhastusvahuga.

1. Nagu eelnevalt juttu oli, puhasta sadulat alustuseks puhta niiske švammiga ja kuivata puuvillase rätikuga.
2. Loksuta korralikult Erreplusi nahapuhastusvahu pudelit.
3. Kanna vaht puhta švammiga sadula peale ja ka alumistele külgedele. Hõõru õrnalt sisse. Vahukogus oli paras, kui sa ei pea midagi enam rätikuga eraldi ära pühkima.
4. Loputa švammi korralikult ja hoia seda spetsiaalselt ainult Erreplus nahavahu kasutamiseks.

Kaua aega läks? Arvatavasti kolm minutit.

ERREPLUS NAHAPalsam

Alles nüüd, kui sadul on vahuga puhastatud, võid sinna peale kanda nahapalsamit. Vastasel juhul on see justkui meigitud näoga magama minemine olles sinna eelnevalt veel ka näokreemi peale pannud.
Nahapalsam taastab sadula naha elastsuse ja vastupidavuse. Ja kui sul on probleemiks tihti hobuse seljast alla kukkumine, siis just palsam aitab taastada sadula haakuvuse.
Võid nahapalsamit kasutada peale igat puhastamist või siis nii tihti, kui võimalik. Kui sa aga tunned Erreplus nahapalsami imelist vaniljelõhna, siis tuleb varustuse puhastamise tuhin kohe peale!

1. Ka nahapalsami jaoks peab sul olema täiesti eraldi švamm.
2. Kanna õhuke kiht palsamit sadula peale ja ka alumistele kihtidele.
3. Ära kunagi pane palsamit sadulavöö trippidele.
4. Jäta nahapalsamiga immutatud sadul seisma üle öö ja alles järgmine päev tõmba kuiva rätikuga maha üleliigne.

Erreplus nahahooldusvahendid

Samm 1 – puhasta sadul Errepls nahapuhastusvahuga.
Samm 2 – kanna peale imelise lõhnaga Erreplus nahapalsam.

SADULAVÖÖ TRIPPE HOOLDA KAKS KORDA AASTAS

Sadulavöö tripid vajavad eraldi tähelepanu. Erreplusi sadulate puhul on tripid tehtud 5 mm paksusest nahast – seega on väga tugevad ja vastupidavad. Kui sa aga hooldad trippe nahapalsamiga, siis muudab see sadulavöö trippide naha liiga elastseks ja lõpuks venivad need välja ning sadul ei püsi enam õige koha peal. Seepärast soovitame, et niisuta sadulavöö trippe Erreplusi nahapalsamiga vaid kaks korda aastas.

Nipp! Ratsavarustust on palju toredam puhastada, kui sul on seda igapäevaselt mugav teha. Hea kui tallis oleks valmispanemise boksis veekraan, sadulapuu ja valjaste riputamise konks. Ka nahapuhastusšvammi ja ämbri leiad Hobukeskuse valikust. Poleerimisrätikutena võid kasutada ka kodust võetud vanu käterätikuid.

HippoTonic südamega švamm
LAOS

Ratsasaabaste hooldus

Erreplus nahapalsam

23.95 
LAOS

Ratsasaabaste hooldus

Erreplus nahapuhastusvaht

22.95 
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe privaatsuspoliitikaga