Hobukeskuse meeskonna soovitused edukateks võistlusteks

Kirjutasime Hobukeskuse tiimiga toreda blogi, kus meenutame oma võistluskogemusi ning anname ka soovitusi toodetest, ilma milleta võistlustel käimist enam ettegi ei kujutaks.
Head lugemist!

Hei-hei!

Mina olen Kristina, Hobukeskuse eestvedaja.

Hobustega olen ma tegelenud alates 12 aastastest peale – nagu paljud teisedki alustasin ma Tondi Maneeži ratsakoolis. Esimene võistlus võis mul olla u 14 aastaselt sealsamas Tondil hobusel Elbrus ning selleks oli üks lihtne skeemike, mida hindasid treener ja vanemad õpilased. Hästi kahju, et sellest ei ole ühtegi videot – hetkel saaks ikka kõvasti naerda 🙂 Mäletan ka seda, et enne võistlust käisime vanematega igalt poolt poodidest otsimas valget särki, mis oleks kõrge kraega. Lõpuks leidsime Maksimarketist valge polo. See polegi nii ammu, aga sellel ajal ei olnud veel ratsavarustuse poode, rääkimata millestki sellisest nagu täna on Hobukeskus. Hobused on ja jäävad, aga spordiala olen ma vahepeal vahetanud. Tegelesin pikalt takistussõidu ja kolmevõistlusega, aga kui meie perekonnaga liitus KWPN tõugu mära Fulinde, siis sai minu kutsumuseks koolisõit.

Kristina ja Fulinde blogi

Kristina Lätti ja Fulinde D.V.

Võistlustel käimine on minu jaoks pidulik sündmus. Juba eelmine päev tegelen hobuse pesemisega ning otsin välja oma võistlusriided. Tänaseks on mul kogemust juba päris pikalt, aga millegipärast on võistlushommikul ikka kerge pabin sees. Seepärast ma tahan, et mul oleks kõik võistlusvarustus hästi läbimõeldud ning asjad pakin ma kokku nimekirja alusel – see väldib liigset närvikulu, et midagi maha jääb. Panin soovitusena kirja paar toodet, ilma milleta ma enam võistlustel käimist ette ei kujuta.

Hippotonic kokkupandav tool

Üks asi, ilma milleta ma võistlustel kohe täiesti hädas oleksin, on kokkupandav tool. Kuna minu võistluspartner Fulinde on päris kõrge hobune, siis ilma toolita on sadulasse keeruline pääseda. Ja kas teadsid – sadula “tervise” seisukohast ei tohiks tegelikult mitte kunagi ilma pukita sadulasse ronida, sest see mõjub nii paneelidele, kui ka vasakpoolsele jaluserihmale päris halvasti. Kokkupandav tool mahub hästi autosse või treileri varustusekappi.

NAF Sikly Serum – see on nagu lakapalsam x 1000. Tavaliselt enne võistlust eelmisel päeval pesen hobuse korralikult ära. Erilist tähelepanu vajab muidugi saba. Rätikukuiva saba sisse hõõrun u supilusikatäie NAF Silky seerumit. Kohe ei saa toimest aru, aga järgmine päev on saba eriti siidine ja läikiv ning seda on kerge läbikammida. Laka sisse ma seerumit võistluste eelselt ei pane, kuna see teeb laka liiga libedaks ja nii on raske patse punuda.

NAF Silky seerum lakale ja sabale

Üks meie pere hobustest vajas tervislikel põhjustel heina arutamist. Olles tänaseks endale heinast tulenevate haiguste teema üpriski selgeks teinud, ei kujuta ma enam ettegi, et peaks läbiaurutamata heina hobustele andma. Ja ega hobused ise ka enam tavalist heina nii väga ei taha. See tähendab aga seda, et mitmepäevastele võistlsutele ei saa minna ilma väiksema, kaasaskantava heinaaurutita. Nuveq Compaq on piisavalt väike, mille mahutab autosse ja sobib portsionsöötmiseks. Eks võistluspaikasid on igasuguseid, aga kui hobusel on juba näiteks kopsudega probleeme, siis pigem ei tasu lootma jääda sellele, et kohapeal täiesti tolmuvaba heina saab.

Edu kõigile uuel hooajal 💜

Nuveq heinaauruti Compact Fresh

Hei-hei!

Mina olen Adele! Hobukeskuses kohtate mind enamjaolt ekraani taga kirjadele vastamas või laos tellimusi pakkimas. Aitan Sul veebipoest võistlusteks valida täpselt selle õige valtrapi ja kõrvade komplekti ja saadan selle Sulle siis turvaliselt pakiautomaati. Kuna olen ka ise kogu võistlushooaja möllu läbi elanud, siis tean täpselt, mida üks õige koolisõitja valgesse aeda minnes kunagi ei unusta!

Valge, valge ja veelkord valge! Kõik koolisõitjad teavad kui tüütu on puhtana hoida nii kindaid, pükse kui ka valtrappe, mis koolisõiduvõistlustel on ju kohustuslikuna valget või heledat värvi. Mina olen õnneks aga leidnud püksid, mis lisaks ülimugavale lõikele, kõrgele värvlile ja headele grippidele, lähevad ka pesus uuesti valgeks! Nendeks on ka meie klientide kõige lemmikumad Mountain Horse Diana ratsapüksid!

Adele ja Atmos blogi

Adele Mesikäpp ja Atmos

Mountain Horse ratsapüksid Diana

Täpselt need õiged ratsapüksid aitavad Sind kindlasti auhinnatseremooniale. Õige koolisõiduhobune tahab aga sama edevalt autasustamisel särada kui Sina oma uhkete võistlusriietega! Kuna pindede kerimine ja pesemine võtab sama palju pingutust kui ühe 75% väärilise skeemi sõitmine, siis minu eelistuseks jäävad alati kaitsmed. Valged kaitsmed ja kalossid annavad efektse välimuse nii auringil kui ka pildistamisel.

Atmose puhul, kes on kaitsmete mugavuse osas väga pirtsakas, osutusid valituks Zandona Prince Sensitive+ kaitsmed ja Royal Bell kalossid. Mugavad, pehmed ja pealekauba ülilihtsad pesta! Peale sopa ja liiva sees auringi kihutamist pesin neid ainult niiske lapiga ja kaitsmed olid täpselt sama valged, kui karbist välja võttes! Kalosside meriino vill on nahale pehme ja ei tekita ärritust hobuse tundlikele jalgadele. Kuigi käisin aastaid auhinnatseremooniatel paljaste jalgadega, siis seda viga ma enam ei tee! Pilt räägib enda eest.

Zandona Prince senstive+ ja Royal Bell

Hobuse konditsioon ja heaolu on alati minu number üks prioriteet. Kui kõrvale jätta kristallidega valtrapid ja sädelevad kiivrid, on kõige tähtsam siiski Sinu ja Su hobuse heaolu. Hobune saab anda endast parima vaid siis, kui enesetunne on hea ja koostöö klapib. Kõik ei lähe aga alati plaanipäraselt ja nii mõnigi kord on vaja hobusele lisatuge.

Atmos on alati olnud tugev ja töökas hobune, kes valges aias annab endast parima. Küll aga mäletan hästi ühte võistlust Perilas, kus päike lõõmas ühegi pilvetutita ja õhutemperatuur oli 32°C. Minul lubati küll pintsak seljast ära võtta aga vaene Atmos tilkus higist ja üks võistluspäev oli veel ees. Sellistel päevadel on eriti oluline, et Su hobune jooks vett koos elektrolüütidega! Mida rohkem hobune higistab, seda enam kaotab ta keha soola, vett ja sellega koos energiat. Üheltki suvekuiselt võistluselt ei puudu enam NAF elektrolüüdid! Pirtsakale hobusele segan ämbrisse õunamahla, vett ja elektrolüüte, et kohe peale võistlussooritust vedelikutase kehas taastada. Lisaks leian alati võimaluse hobust kiirelt pesta ja jahutada!

NAF elektrolüüdid Liquid

Olen aastatega õppinud palju võistlemise kohta, nii läbi enda kui ka teiste vigade. Ükskord unustasin näiteks jalused koju, mis muidugi on üsna hädavajalik osa varustusest, kuid vähemalt võtsin hobuse kaasa! Tean tuttavatelt lugusid, kus ka hobune on koju unustatud🙈 Loodan, et leiad siit häid näpunäiteid, et järgmiseks võistluseks juba paremini ette valmistatud olla! Edukaid starte ja palju rosetiõnne minu ja Atmose poolt!

Hei!

Mina olen Heliis ja see on minu poni Liir! Suvel näete mind enamjaolt takistussõiduvõistlustel või krossiradu kihutamas. Kui ma parasjagu ise sadulas ei istu, kohtad mind hoopis Hobukeskuses kliente aitamas. Mul on alati hea meel kui kliendid lahkuvad poest naeratus näol ja käes täpselt see õige toode, mida vaja! Olgu selleks siis uus vihmatekk, maiused või matchiv võistluskomplekt.

Kõik, mis on bling ja roosa, on minu lemmik! Seetõttu sai võistluspluusi valides lemmikuks Fair Play Cathrine pluus, mis ei ole ainult ilus, vaid ka väga funktsionaalne. Pluusi materjal on UV-kaitsega, et ennetada pikkadel võistluspäevadel võimalikku päikesepõletust. Juurde on lisatud võrkdetailid, mis tagab parima higavuse. Cathrine mudelil on kolm erinevat varruka pikkust, rose gold ja hõbedased kivikesed ja seitse erinevat värvi!

Heliis ja Liir blogi

Heliis Nilisk ja Liir

Fair Play Cathrine

Lisaks endale imeilusa võistlus-outfiti muretsemisele, oli vaja kindel olla, et Liir turvaliselt võistluspaika ja tagasi jõuaks. Liir on väga osav transpordikaitsmete eemaldaja ja lõhkuja treilerisõidu ajal! Selleks, et jalad terveks jääksid, oli vaja eriti vastupidavaid ja mugavaid transpordikaitsmeid. Lisaks võiksid need ju järgmisteks võistlusteks ka terveks jääda, sest Liir suudab need üldiselt vaid ühe sõiduga hävitada.

Mina leidsin täpselt need õiged transpordikaitsmed Weatherbeeta valikust – Deluxe transpordikaitsmed. Kaitsmetel on eriti tugevad krõpsud, mis kindlustab, et ka kõige osavam kapjadega mustkunstnik neid sõidu ajal ei eemalda. Kaitsmetel on lisaks allääres PVC tugevdus, mis kaitseb peale astumise ja rebenemise eest. Liir soovitab!

Transpordikaitsmed Deluxe

Kui võistlustele on turvaliselt kohale jõutud, stardid tehtud ja aeg koju minna, tuleb enne uut treilerisõitu hobune korralikult maha jahutada. Tead seda tunnet kui kuumal suvepäeval on peale starti hobune higist tilkumas, aga kuskil pesta ei ole võimalik? Mina tean ka! Sellepärast on mul suvistel võistlustel parimaks sõbraks NAFi šampoon Cooling Wash. Segan šampooni koos veega ämbrisse ja pigistan suure švammiga kogu lahuse hobuse seljale. Välja pesemise pärast muretsema ei pea, sest see šampoon välja loputamist ei vaja! Cooling Wash tekitab hobusele jahutava efekti, mis kestab kuni hobune ära on kuivanud.

Liiriga võistlemine on alati põnev. Lisaks transpordikaitsmetele suudab ta treilerisõidu ajal eemaldada isegi päitsed ja teki! Õnneks olen tema nutikusele aastatega lahendused leidnud ja usun, et ka sina leiad siit blogist vahvaid nippe enda järgmiseks võistlusteks. Näeme suvel krossirajal!

NAF Cooling Wash

Hei! Mina olen Paula-Maria!

Kui ma just parasjagu Hobukeskuses kliente teenindamas ei ole, võid mind kohata võistlustel groomimas. Olen juba aastaid käinud võistlustel abis oma sõpradel, treeneritel ja tuttavatel ning kogemust on nii kodumaal kui ka välismaal groomina töötades. Kogu selle ajaga on mul välja kujunenud mõningad lemmikud, ilma milleta võistluste jaoks kotte kokku ei paki!

Üks toode, mis kunagi minu groomikotist ei puudu on NAF Braid It Up. Soovid teha krunne, mis näevad ilusad välja isegi järgmisel võistluspäeval? Seljuhul Braid It Up on sinu parim abiline. Braid It Up ei lase lühematel karvakestel patsist välja libiseda ja teeb minu jaoks patside punumise palju mugavamaks. Vaht muudab laka kleepuvaks ja hoiab kuju. Ka hobustel kelle lakk on näiteks tekitamise tõttu ebaühtlaselt ära hõõrunud, saab tänu Braid It Upile imeilusad krunnid meisterdatud.

Paula-Maria Linikoja

NAF Braid It Up

Samuti on üheks mu lemmikuks tooteks saanud HV Polo patsipunumise kott Dacy. Võistlustel on alati palju kiirustamist ja ühte kätte peaks mahtuma umbes 10 erinevat eset, olgu selleks siis puhastuslapp, käärid, stardinumber või lakapalsam. HV Polo Dacy kotti mahutad kõik vajaliku ja lisaks saad mugavalt patse punuda!

Tänu lukuga taskule ei kao patsikummid nii lihtsalt ära ja neid on võimalik kergesti kätte saada. Vöökott teeb patsipunumise tunduvalt mugavamaks ja ka kiiremaks, sest ma ei pea mitu korda trepilt edasi tagasi astuma, et võtta kätte harja, patsikumme või muud vajalikku. Sahtlitesse mahuvad hästi ära ka lakahari ja käärid ning suureks plussiks on see, et kott mahutab ka suuremaid pudeleid. Näiteks saad sinna panna Braid It Up’i patside punumiseks kui ka saapapuhastusvahendi viimaseks lihviks enne starti.

Groomikott Dacy

Imeilusatele patsidele on alati komplimendiks ka edevad päitsed! Minu lemmikud päitsed on kindlasti stiilsed HV Polo Cassic päitsed. Lisaks eriti nunnule värvivalikule on päitsed mõnusalt ära pehmendatud nina, kukla ja põskede pealt. Pehmendused aitavad vältida hõõrumist ja tagavad ekstra mugavuse nii transpordil kui ka võistlustel kohapeal. Kõige nutikam detail aga nende päitsete juures on minu arust krõpsuga eemaldatav metallplaat. Sinna saad graveerida oma hobuse nime. HV Polo Classic päitsetega jääd kindlasti võistlustel silma!

Aastaid erinevaid hobused groomides olen leidnud palju nutikaid lahendusi, et hobune eriti kiirelt ja stressivabalt võistlusplatsile jõuaks. Loodan sel hooajal näha Sinu hobust võitslusplatsil eriti ilusate patside ja sini-must-valgete rosettidega! Edu uuel hooajal!

HV Polo päitsed Classic

1550.00 
Lisa soovikorvi
40.95 
Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi

Harjakastid ja kotid

HV Polo patsipunumise kott Dacy

20.99 
Lisa soovikorvi

Energia ja sooritusvõime

NAF elektrolüüdid Liquid Electro Lytes

21.00 59.90 
Lisa soovikorvi
19.50 
Lisa soovikorvi

Karvale, lakale, sabale

NAF seerum It’s So Silky

19.50 
Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
105.00 
Lisa soovikorvi

Karvale, lakale, sabale

NAF šampoon Cooling Wash

15.50 
Lisa soovikorvi

Karvale, lakale, sabale

NAF patsipunumise vaht Braid It Up

17.90 
Lisa soovikorvi
See veebileht kasutab küpsiseid, et isikupärastada sisu ja reklaame ning pakkuda parimat kasutajakogemust. Teavet teie veebisaidi kasutamise kohta võidakse jagada ka meie sotsiaalmeedia-, reklaami- ja analüüsipartneritega. Lisainfo
Privaatsus
Nõustun
Keeldun
Privaatsus ja küpsiste seaded
Privaatsuspoliitika
Nimi Aktiivne

Privaatsuspoliitika

Tige Tihane OÜ (Hobukeskus) austab klientide ja kasutajate privaatsust. Lähtuvalt sellest oleme koostanud privaatsuspoliitika põhimõtted, mis käsitlevad klientide andmete kogumist, avaldamist, kasutamist, talletamist ning edastamist. Isikuandmete töötlemisel järgitakse Eesti ja Euroopa Liidu õigusakte.

Isikuandmete kogumine

  • E-poe tellimuse täitmisega seotud isikuandmete käitlemise põhimõtted leiad siit.
  • Andes nõusoleku uudiskirjaga liitumiseks võime koguda järgmiseid isikustatuid andmeid: eesnimi, perenimi, e-mail.

Isikustamata andmete kogumine ja küpsised

Küpsis on pisike tekstifail, mille veebilehitseja salvestab automaatselt kasutaja poolt kasutatavasse seadmesse. Küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas kasutaja veebilehte kasutab, eesmärgiga pakkuda kasutajale paremat kasutajakogemust.
  • Veebilehel www.hobukeskus.ee on kasutusel küpsised, s.h seansiküpsised, mille eesmärk on võimaldada veebilehe kasutamist ja püsiküpsised, mille eesmärk on meeles pidada veebilehe kasutaja valikuid. Lisaks jälgivad logifailid veebilehel tehtud toiminguid ja koguvad andmeid, sealhulgas Teie IP-aadress, operatsioonisüsteem, interneti-teenuse pakkuja ning muu sarnane teave.
  • Lisaks seansiküpsistele kasutab veebileht analüüsiküpsiseid, mille abil on võimalik jälgida veebilehe kasutust.
  • Veebilehe külastaja võib oma seadmetesse salvestatud küpsised kustutada ja/või blokeerida, muutes oma veebilehitseja vastavaid seadeid. Küpsiste mittekasutamisel ei pruugi veebileht plaanipäraselt töötada ja/või osad funktsionaalsused ei pruugi olla kasutajatel kättesaadavad.
  • Isikustamata andmeid kasutatakse eelkõige veebilehe funktsionaalsuse parandamise eesmärgil.
Lisateavet küpsiste ja küpsiste keelamise kohta leiate veebisaidilt http://www.allaboutcookies.org.

Kogutud isikuandmete muutmine ja kustutamine

Isikuandmetega saab tutvuda ja teha parandusi e-poe kasutajaprofiilis "Minu konto" või klienditoe vahendusel. Sealjuures on kasutajal õigus ja võimalus kogutud info kustutada. Uudiskirja andmebaasist on võimalik end igal hetkel eemaldada järgides juhiseid uudiskirja jaluses või andes soovist teada Hobukeskuse klienditoele.

Isikuandmete kaitse ja turvalisus

Hobukeskus rakendab kõiki seadusest tulenevaid ettevaatusabinõusid kasutaja isikuandmete kaitsmiseks. Juurdepääs andmete muutmiseks ja töötlemiseks on ainult selleks volitatud isikutel. Hobukeskus kasutab Teie isikuandmete kogumisel, säilitamisel ja töötlemisel ajakohaseid ja piisavaid ning tehnilisi ja korralduslikke turvameetmeid, mis kaitsevad isikuandmetele loata juurdepääsu, muutmise, avalikustamise või hävitamise eest.

Privaatsuspoliitika tingimused ja muudatused

Hobukeskuse e-poodi kasutama asudes oled käesolevate põhimõtete ja tingimustega tutvunud ning nendega nõustunud. Jätame endale õiguse vajadusel privaatsuspoliitika üldtingimusi muuta ja täiendada. Kehtivad andmekaitsetingimused on alati kättesaadavad Hobukeskuse veebilehel www.hobukeskus.ee/privaatsuspoliitika. Kõigi privaatsuspoliitika või andmetöötluse kohta tekkivate küsimuste või muredega palume võtta meiega ühendust aadressil info@hobukeskus.ee.
Salvesta
Privaatsus