AITAME ÜHESKOOS UKRAINA LOOMI!

Hobukeskus kogub varustust ja tarvikuid Ukrainas kannatada saanud hobustele, kassidele ja koertele.

Ukraina sõda on veninud palju pikemaks, kui me seda esialgu oleks võinud arvata. Isegi, kui see kohe täna lõpu saaks, on see maa veel pikalt täielikult purustatud. Sõja käigus on saanud kannatada või omanikuta jäänud paljud hobused, eeslid ja lemmikloomad. Kujuta hetkeks ette, mis oleksid Sinu võimalused sarnases olukorras? Kuhu päästaksid oma hobuse või lemmikloomad?

Saame kõik oma väikese panuse anda, et aidata Ukraina loomi, kes on päästetud Dnepri piirkonnas asuvatesse Ugolyok varjupaikadesse. Kokku elab neis varjupaikades üle tuhande erineva looma, kellest koeri on 300, kasse 60, hobuseid ja ponisid 170, eesleid 20. Sama projekti raames aidatakse ka erinevaid Harkivi piirkonna farmiloomade ja väikeloomade varjupaiku ning kliinikuid.

MIDA KOGUME?

Esemed võivad olla nii uued kui ka kasutatud, kuid palume, et need oleksid puhtad ja terved.

Hobustele ja eeslitele: jalutusnöörid, päitsed, kordenöörid, tekid, sööt, mineraalid, toidulisandid, vitamiinid, harjad, hooldusvahendid, talliämbrid. Aga ka kõik muu, mis on kasutatud ja soovite saata. Kõigele leitakse rakendus.
Koertele: jalutusrihmad, kaelarihmad, mänguasjad kutsikatele, toit, vitamiinid, asemed ja pesad, sööginõud, šampoonid ja hooldusvahendid.
Kassidele: liivakastid, kassiliiv, transpordipuurid, mänguasjad, toit, vitamiinid, pesad, sööginõud, šampoonid ja hooldusvahendid.

KUHU TUUA?

Palun too oma annetus Hobukeskuse kauplusesse Tallinnas Lõõtsa 2A. Kogumine toimub kuni 30. juuni 2022.

MIS SA VEEL SAAD TEHA?

Kui Sul on aega ja võimalusi, siis tee kogumine ka oma tallis ja too esemed Hobukeskuse kauplusesse või siis suurema koguse puhul saame korraldada üleandmise otse vabatahtlikele.

TAUSTALUGU

See väga vajalik aktsioon on saanud alguse eelkõige ühest äärmiselt tublist vabatahtlikust Inga Tomsonist, kes on mitu korda juba ka kohapeal abis käinud.
Inga võttis meiega ühendust ja loomulikult olime kohe nõus aitama.
Abistamisega on liitunud väga paljud veterinaarid, lemmiklooma toodete müüjad ning ka Eesti Maaülikool (Maaülikooli pressiteate link)

Inga annab meile ka jooksvalt teada, kuidas abistamine läheb ja kas on ehk tooteid, mida eriti vaja läheks.