Weatherbeeta – lahendus paljudele tekimuredele

Weatherbeeta tekid on suurepäraseks investeeringuks hobuseomanikule. Kas Sul on tarvis osta igal hooajal uus õuetekk, sest vana ei pea enam vihma või on hoopis madala materjalikvaliteediga tekk jäänud hambusse Sinu hobuse koplikaaslastele? Weatherbeeta tekid on täiuslik kombinatsioon kaasaegsest disainist ja funktsionaalsusest ning seetõttu on need võitnud tuhandete hobuseomanike usalduse ja on üheks populaarsemaks tekibrändiks üle kogu maailma. Kes võiksid veel olla parimad hobusetekkide valmistajad, kui mitte inglased, kelle kodumaal sajab pidevalt vihma?! Weatherbeeta’l on omas vallas kogemust juba üle 40 aasta.

3 AASTAT GARANTIID

Weatherbeeta pakub kõikidele Comfitec seeria õuetekkidele 3 aastast garantiid veekindlusele, hingavusele ja metallosade vastupidavusele. Üle 40 aastane kogemus tekkide tootmise vallas on andnud neile võimaluse ja julguse pakkuda niivõrd pikka garantiiperioodi, sest ollakse kindlad, et hobuseomanik ei pea oma ostuses kahtlema. Korralik õuetekk kestab aastaid ning Sinu tekimured on pikaks ajaks lahendatud!

REBENEMISKINDLUS

Mida suurem on teki rebenemiskindlus, seda vastupidavam on teki pealismaterjal välistele mõjutajatele. Kas Sinu hobune on üksinda lagedas murukoplis ja peab lugu tekkidest? Sellisel juhul võib 600 den rebenemiskindlus olla täitsa piisav. Kui vastasid eitavalt, siis võiksid vaadata vähemalt 1200 den rebenemiskindlusega tekkide poole.

Millistel juhtudel ei piisa 600 den rebenemiskindlusest? Näiteks võib juhtuda, et tekk jääb hambusse mõnele Sinu hobuse koplikaaslasele või on ta ise paras aktivist ning püüab end aeg-ajalt lahti riietada või mõne puu vastu sügada. Samuti kui kopli pinnas on kruusane või seal leidub palju kive, võib ka tihe püherdamine madalale rebenemiskindlusele saatuslikuks saada. Weatherbeeta valikust leiad ka ülitugeva 1680 den tugevusega tekke – Ultra Cozi ja Ultra Tough.

Weatherbeeta õuetekk Comfitec Plus Dynamic II - materjal

Kui oled valimas ja võrdlemas erinevate brändide õuetekke, siis ei ole rebenemiskindlus sugugi ainuke näitaja, mis määrab ära teki vastupidavuse. Oma osa on siin näiteks ka teki disainil ja selle sobivusel hobusele ning materjali kvaliteedil. Weatherbeeta valikust leiad tekke, mis on varustatud ripstop tehnoloogiaga (auk ei rebene edasi), valmistatud tugevast ballistilisest nailonist või kaetud tefloniga. Need omadused suurendavad teki vastupidavust välistele mõjudele veelgi.

Weatherbeeta eemaldatava kaelaosaga õuetekk Comfitec Premier Therapy-Tec - materjal

VEEKINDLUS JA HINGAVUS

Võib-olla on Sulle tuttav see tunne kui jope ei hinga ning ajab higistama – nii ka hobustel. Hobuse poolt toodetud naturaalne kehasoojus jääb teki sisse lõksu ning tekitab palavust ja nahaärritust. Hästi hingav tekk aitab reguleerida kehatemperatuuri ning võid kindel olla, et Sinu hobusel on mugav, kuiv ja soe.

Weatherbeeta tekkide puhul ei pea sa hingavuses ja veekindluses kahtlema – see on tagatud ka 3 aastase garantiiperioodiga. Kõiki tekke on põhjalikult testitud ning tulemused on suurepärased. Weatherbeeta õuetekkide veekindlus on enam kui 2000 mm ja hingavus enam kui 2000 g/m2. Ultra, Premier Free, Plus Dynamic ja Essential mudelitel on hingavus veelgi suurem – enam kui 3000 g/m2.

MILLINE KAELAOSA VALIDA?

Hobuste vajadused on erinevad ning seepärast on ka Weatherbeeta’l pakkuda igal mudelil mitut erinevat kaelaosatüüpi.

Kaelaosata tekk on suurepärane valik kuivemateks ja soojemateks ilmadeks. Kõikidele Weatherbeeta kaelaosata tekkidele on võimalik juurde osta ka kaelaosa, kui selleks vajadus tekib. Kaelaosa kinnitub teki külge kolme klõpsuga. Sama tulemuse saad ka siis, kui valid eemaldatava kaelaosaga teki. Meil Eestis võivad temperatuuriamplituudid olla päris suured ja ilmad muutlikud – vahel vajad kaelaosa vaid hommikul, kui hobune läheb õue ning ilm on jahe ja tuuline. Lõunaks on juba soojendav päike pilve tagant välja tulnud.

Täispika kaelaosaga tekid kaitsevad Sinu hobust turjast sabani. See on suurepärane valik sügis-talve perioodiks kui ilmaolud on pidevalt porised ja tuulised.

Weatherbeeta kaelaosa õuetekile Comfitec Premier Free II - Tumesinine

Kõrge kaelusega või teisisõnu poolkaelusega tekk vali siis, kui vajad veidi suuremat kaela katvust, kui kaelaosata teki puhul, kuid täispikk kaelaosa jääb jällegi liiga paljuks. See on sõna otseses mõttes “kuldne kesktee” nende kahe kaeluse tüübi vahel. Kui Su hobune on eriti kõrge ja väljaulatuva turjaga, siis soovitame eelistada kõrge kaelusega varianti kaelaosata tekile – see sobitub paremini kõrge turja kontuuridega. Weatherbeeta kõrge kaelusega tekid on varustatud ka memory foam mäluvahust turjapehmendustega, mis tõstavad veidi tekki, võtavad surve turjalt ära ja pakuvad veelgi suuremat mugavust.

Weatherbeeta alustekk Comfitec - kinnitused tekiga ühendamiseks

COMFITEC ALUSTEKKIDE SÜSTEEM

Üks tekk – mitu hooaega. Ei pea vist mainimagi, et hobuseomanike “tekikollektsioonis” on tekke iga ilma jaoks – seda enam kui Sinu hobune on näiteks pügatud. Ilmad on muutlikud ning sellele vastavalt tuleb Sul üle vaadata ka hobuse teki paksus. Kord sajab paduvihma ja on lihtsalt veidi jahe või on hoopis ilmad tugevalt miinuses. Kui osta iga Eesti ilma jaoks eraldi tekk, siis esiteks võib olla see päris kulukas ning teiseks ei halda me lõpuks kogu seda tekkide arsenali enam ära. Kus kõiki neid tekke hoiustada ja pesta?

Kõike seda silmas pidades, pakub Weatherbeeta võimalust Comfitec tekkidele lisada juurde alusteki. Nii saad ühest tekist luua mitme erineva paksusega kombinatsiooni ning võid kindel olla, et oled valmis igaks ilmaks! Mitmekihilise teki kasutamine annab hobusele ka väga hea hingavuse ning väldib ülekuumenemist.

Ära muretse – alustekki on väga lihtne kinnitada ning see püsib turvaliselt ja kindlalt omal kohal. Alustekk kinnitub pealisteki kaeluse külge nelja tugeva krõpsuga ning kahe karabiiniga tagaosas. Soovi korral saad juurde lisada ka jalarihmad ja sabarihma, kuid need on kõikidel Comfitec õuetekkidel olemas juba nagunii.

Comfitec alustekkidel on valikus paksused 100 g, 200 g ja 300 g ning saad seda süsteemi kasutada järgmisel mudelitel: Ultra Cozi, Ultra Tough, Premier Free, Plus Dynamic.

THERAPY-TEC FÜSIOTERAAPILINE SARI

See vajab kohe kindlasti tutvustamist! Weatherbeeta Therapy-Tec füsioteraapiliste omadustega õuetekk toetab Sinu hobuse lihasfunktsioone ja parandab vereringet – see annab hea ettevalmistuse treeninguks ning hooldab lihaseid ka treeningu järgselt. Voodri sisse kootud keraamiline kiud aitab pakkuda suuremat lõdvestust ning kiiremat taastumist.

“Aga minu hobusel ei ole midagi viga – tal ei ole vaja füsioteraapilist tekki!” Füsioteraapiliste tekkide ja ka teiste sarnaste toodete kasutamiseks ei pea sa ilmtingimata ootama mõnda vigastust või põhjust. Therapy-Tec sari ei ole mõeldud ainult hobustele, kellel on “midagi viga” – vastupidi, see on väga hea võimalus pakkuda hobusele maksimaalset lõõgastust ja lõdvestust, et saaksite tiimina veelgi võimsamaid sooritusi teha! Kes seda ei tahaks?

Kuna teki füsioteraapilised omadused on ülimalt tõhusad, kuid võivad olla Sinu hobusele esialgu veidi harjumatud, siis soovitatakse teki kasutamist alustada järk-järgult. Alusta teki kasutamist 30 min kuni 1 tund päevas ning pikenda perioodi. Kui Sinu hobune on tekiga juba kohanenud, võib tekki kanda ka ööpäevaringselt kui hobune on näiteks vabapidamisel. Et teki füsioteraapilistest omadustest maksimumi võtta, siis tuleks seda tekki kasutada otse hobuse vastas, ilma alustekita.

“Ei ole halba ilma – on halb riietus” – üks korralik ja vastupidav Weatherbeeta õuetekk lahendab kindlasti selle viimase probleemi!😉

Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe privaatsuspoliitikaga