10 küsimust Wintec sadulate kohta – kas tead kõiki vastuseid?

Wintec on maailmas number üks sünteetiliste sadulate tootja ja ka Eestis laialdaselt kasutuses olev sadulabränd. Panime siia kirja 10 kõige enim korduvat küsimust Wintec sadulate kohta. Kui oled aga juba ammu Wintec sadulatega hea sõber, siis kontrolli oma teadmisi – kas tead kõigile küsimustele õigeid vastuseid? Wintec sadul

1. Kas Wintec sadulaga võib ujuma minna?

Kes meist ei unistaks koos hobusega mööda randa tuiskamisest nii et vett lendab? Jah tõepoolest, Wintec sadul on ilmastikukindel ja kannatab ka koos hobusega vette minemist. Peale ujumist pead sadula kindlasti puhta veega üle loputama ning toatemperatuuril ära kuivatama. Kõik metallosad vajaksid lapiga kuivatamist. Pane ainult tähele, et kui sadul on villatoppele ümber topitud, siis ära seda siiski märjaks tee.

2. Mis on ühist Wintec sadulatel ja veganlusel?

Klassikaliselt on ratsavarustus valmistatud väga suures osas ehtsast nahast. Hobukeskuse kaupluses kohtame aina rohkem ratsutajaid, kes soovivad vältida loomseid produkte – ja seda mitte ainult toidulaual, vaid ka muudes eluvaldkondades. Wintec sadulad on üleni valmistatud kvaliteetsest sünteetilisest nahast, kuid ei jää alla pärisnahast sadulatele. Erandiks on vaid mõne kallima koolisõidusadula sadulavöö tripid, mis on mugavuse eesmärgil tehtud siiski ehtsast nahast. Wintec sadul

Wintec blogi Hobukeskus

Wintec sadulatega saad nautida ratsutamist igal pool ja  ükskõik mis ilmaga!

3. Mis asi on õhkpaneel?

Läbi aegade on sadulate sees kasutatud villatopet, hiljem lisandusid sellele ka lateksist paneelid või sünteetiline vill. Wintec kasutab aga villa asemel Cair õhkpaneele. Piltlikult öeldes on sadula sees väga tugevates plastikkottides õhk. Kuna õhk on liikuv materjal, siis jaotub see sadula sees ühtlaselt ja ei tekita hobuse seljale survepunkte. Kui ratsutaja istub hobuse selga, siis õhk jaotub täpselt sinna, kuhu vaja. Lisaks võid sobivuse korral sama sadulat kasutada mitme erineva hobuse seljas, sest õhkpaneelidel ei ole mälu ning need ei võta pikemal kasutamisel ühe kindla hobuse kuju.

4. Aga mis saab siis, kui õhkpaneel peaks katki minema?

Oleme oma silmaga näinud, kuidas suur täismees hüppab täie jõuga Wintec õhkpaneelide peal, demonstreerimaks nende tugevust. Üritas, mis ta üritas, aga katki teha ta ei suutnud neid mitte kuidagi. Õhkpaneelid on sügaval sadula sees ja neid kaitseb tugev sadula väliskiht. Samas aga, teoreetiliselt võib juhtuda, et mingil põhjusel saab paneel tugeva torkeaugu ja läheb seetõttu õhust tühjaks. Sellisel juhul võid pöörduda kohaliku sadulsepa juurde, kes asendab su Wintec sadula sisu villatoppega.

5. Kuidas Wintec sadul oma hobusele parajaks teha?

Oleme Hobukeskuses seda meelt, et sadulat peaksid ostma sadulapassija abil. Vaid nii saad olla kindel, et su hobune leiab tõeliselt mugava lahenduse. Kui sul on aga piisavalt kogemust ja head silma, siis on suht kindel, et Wintec sadula saad väga suure tõenäosusega oma hobusele parajaks kohendada.
Esiteks on Wintec sadulatel vahetatavad esikaared. Kui su hobuse lihased suurenevad või vastupidi, ta on kaua tööst väljas olnud, siis muutub ka tema laius. Tänu vahetatavatele esikaartele saad ise muuta eest Wintec sadula laiust. Esimene kord on see veidi pusimine, aga järgmisel korral õnnestub juba viie minutiga. Kui sa ei ole kindel, milline esikaare laius on sinu hobusele õige, siis selle jaoks on olemas spetsiaalne šabloon.
Teiseks on Wintec sadula paneelide all kuus taskut, kuhu saad vajadusel ise lisada spetsiaalseid padjakesi – 2 ees, 2 kesekel ja 2 taga. Näiteks võib olla vajadus tõsta sadulat tagant paar cm, et sadul tasakaalus oleks. Või siis on see hea lahendus asümmeetriliste seljalihastega hobusele, et muuta ajutiselt ühe sadulapoole paksust.
Kolmandaks on osadel mudelitel võimalus muuta jaluserihma kinnituse asukohta, et leida enda jaoks täpselt õige tasakaalupunkt.
Ja neljandaks saad osadel mudelitel ise vahetada ka sadulavöö trippide asukohta.
Nii on sul väga palju võimalusi kohandada sadulat just selliseks, et see sobiks hästi su hobusele ja kindlasti ka sulle endale.

Wintec sadulate esikaare vahetamisega saab hakkama igaüks.

Easy Change® tõstvad padjad

Spetsiaalsed padjakesed, millega saad vajadusel korrigeerida sadula erinevaid osasid.

6. Kas Wintec sadulatega võib kasutada pärisnahast jaluserihmasid?

Wintec sadulad on valmistatud üleni kvaliteetsest sünteetilisest materjalist. Üldjuhul sünteetilist ja ehtsat nahka ei saa koos kasutada, sest need tekitavad omavahel hõõrdumist ning seetõttu kulub sünteetika sisse auk. Tehase ametlik seisukoht on, et nad soovitavad komplektis kasutada vaid Wintecu oma jaluserihmasid. Väga paljudele ratsutajatele aga tunduvad sünteetilised jaluserihmad liiga kõvad ja kanged ning nad kasutavad ikkagi nahast jaluserihmasid. Uurisime sadulapassija käest, et kuidas siis õige on ning saime vastuseks, et kvaliteetsete ja pehmete nahast jaluserihmade kasutamisel ei juhtu tegelikult midagi. Hobukeskuse valikus on sellisteks nt John Whitakeri vasikanahast jaluserihmad. Siinkohal peame aga ütlema, et garantii kehtib ainult tehase juhiseid järgides ning nahast jaluserihmasid saad kasutada vaid omal vastutusel.

7. Kas sünteetilise sadulaga on kuidagi teistmoodi tunne sõita, kui nahast sadulaga?

Võib-olla veel 15 aastat tagasi olid sünteetilised sadulad oma jäikuse tõttu veidi põlu all ja soodne hind tekitas skeptilisust. Vähemalt Wintec sadulate koha pealt rääkides, on nad välja arendanud tõeliselt head ja kvaliteetsed mudelid, pannes sinna väga palju teadust. Paljudele hobustele võib Wintec olla hoopis parem lahendus, sest need sadulad on ülikerged

(keskmiselt 5-6 kg) ning väga kergesti muudetavad. Osade Wintec mudelite puhul on isegi raske aru saada, et tegemist ei ole pärisnahaga. Nii nagu nahast sadulate puhul on ka Wintecul erinevaid mudeleid – osad sobivad ratsutajatele, kes soovivad sügavat istet, teised aga close contact tüübi armastajatele. Wintec on nii populaarne bränd, et küllap leiad mõne eksemplari ka oma tallist – seega lihtsalt proovi järele!

Wintec sunteetilise varustuse puhastusvahend

Sünteetilise varustuse puhastusvahend

8. Kuidas hooldada sünteetilist nahka?

Kui muidu on nahaseep ratsavarustuse parim sõber, siis nüüd jäta see kappi! Sünteetilist nahka võib puhastada ainult puhastusvahendiga, mis on mõeldud sünteetilise varustuse puhastamise jaoks. Sarnaselt ehtsa nahaga lase spreipudelist „seepi“ sadula peale ja hõõru õrnalt švammiga; seejärel pühi sadul puhtaks kuiva lapiga. Sadulat võid loputada ka puhta veega.

Hobusekujuline švamm

Sadula puhastamiseks kasuta švammi.

9. Mis on ühist Wintec ja Bates sadulatel?

Wintec ja Bates sadulad kuuluvad ühte kontserni. Kui sulle meeldib Wintec sadulate kontseptsioon, aga sooviksid siiski üleni nahast sadulat, siis Bates sadulate mudelid on väga sarnased.

10. Kes tuntud sportlastest kasutab Wintec sadulat?

Wintec sadulaid kasutab igapäevases treeningus näietks Saksamaa olümpiatasemel koolisõitja Isabell Werth. Veelgi enam – populaarne koolisõidusadula mudel Isabell ongi koostöös temaga disainitud. Küllap koolisõitjad hoomavad, millistest pisikestest nüanssidest see spordiala koosneb ning õige sadul on selle juures väga oluline.

Hobukeskuses on saadaval kõik Wintec ja Bates sadulate mudelid.

Kõik Wintec brändi tooted koos põhjalike tutvustustega leiad Hobukeskuses siit ning kui soovid konsulteerida õige mudeli valimise osas, siis võta meiega ühendust!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe privaatsuspoliitikaga